Rafał Sonik

Rafał Sonik

Pierwszy Polak, który wygrał legendarny Rajd Dakar, sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM, przedsiębiorca, społecznik.

Latami startów na wysokim poziomie zapracował sobie na przydomek „SuperSonik”, który można odnieść również do jego działalności w biznesie.  Sprowadzał do Polski takie marki, jak McDonald’s, czy British Petroleum. Obecnie koncentruje się na Gemini Holding – firmie, która buduje i zarządza centrami handlowymi  na południu Polski.

O prelegencie

Pierwszy Polak, który indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar. Przed historycznym sukcesem, który odniósł w styczniu 2015 roku trzykrotnie stawał na podium tej morderczej rywalizacji. Na swoim koncie ma również sześć zwycięstw w Pucharze Świata FIM oraz sześć tytułów mistrza kraju. Aktualnie jest jednym z najlepszych, najbardziej wszechstronnych i doświadczonych quadowców naszego globu.
Latami startów na wysokim poziomie zapracował sobie na przydomek „SuperSonik”, który jednak nie odnosi się tylko do jego działalności sportowej. Rafał Sonik to także przedsiębiorca, który sprowadzał do Polski tak liczące się marki, jak McDonald’s, czy British Petroleum. Obecnie koncentruje się na Gemini Holding – firmie, która w oparciu o polski kapitał i polskie zasoby buduje i zarządza centrami handlowymi na południu Polski.
Uważa się za człowieka uprzywilejowanego, ponieważ może pomagać innym, co robi od ponad 20 lat wspierając Stowarzyszenie Siemacha. Jego działalność społeczna wiąże się również z ukochanymi Tatrami, Kasprowym Wierchem oraz nieformalną grupą skupioną wokół tej „Świętej Góry” polskich narciarzy.

Wystąpienia

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter – otrzymuj więcej informacji o kongresie
Z