NIE OFERUJ PRACY, OFERUJ DOBRE ŻYCIE – MOJA DROGA DO EFEKTYWNEJ FIRMY

Andrzej Jeznach jest doktorem ekonomii, który od 35 lat żyje i pracuje w Niemczech, kilka lat pracował i mieszkał w Moskwie. Ma również doświadczenie jako udziałowiec, właściciel i prezes kilku międzynarodowych firm handlowych. W życiu nieraz przyszło mu mierzyć się z poważnymi kryzysami. Jeden z nich doprowadził do wypalenia zawodowego, stanów depresyjnych i problemów rodzinnych.
W swojej prezentacji Andrzej Jeznach mówić będzie o krętych ścieżkach swojej kariery, o sukcesach, ale też o rozterkach i wahaniach, których przecież nigdy nie da się uniknąć. Formułuje przy tym wiele ważnych myśli mogących stanowić drogowskaz dla adeptów turkusowego działania, które wdraża w swojej firmie.  Oto niektóre z nich:
„Z czasem jednak zauważyłem, że ta cała reorganizacja niesie ze sobą „skutki uboczne”, i to wcale nie te, których się obawiałem, ale wręcz przeciwnie. Moja firma nie tylko doskonale się rozwija i prosperuje, ale widzę, że moi pracownicy czują się spełnieni i zadowoleni. Że atmosfera w firmie jest lepsza, a także że wzajemny stosunek między mną a pracownikami znacznie się poprawił. Pracownicy nie wykonują już moich poleceń. Oni decydują sami. Ja natomiast nabrałem do nich więcej szacunku, bo często to ja się od nich teraz uczę. To oni decydują o wynikach firmy. Oni wszyscy stali się dla firmy i dla mnie dużo bardziej ważni.”
„Dzisiaj twierdzę z pełnym przekonaniem, że jeśli szef jest faktycznie najmądrzejszą, najsprawniejszą i najlepiej poinformowaną osobą w firmie, nie wróżę tej firmie nic dobrego na najbliższą przyszłość.”
„Niekoniecznie jednak musimy zaraz zmieniać świat. Zwykle wystarczy, jeśli zmienimy nasze własne życie, na nieco lepsze.”
„Większość z nas zapomina, że jeśli chcemy zmienić świat na lepszy, to zmianę trzeba zaczynać od siebie, a potem od własnego domu i podwórka.”


Prowadzący

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter – otrzymuj więcej informacji o kongresie
Z