Z WYŻSZEJ PERSPEKTYWY – MARATON CEO:

SIŁA LIDERA – GDZIE JEJ SZUKAĆ W NOWYCH CZASACH? - Andrzej Klesyk – wybitny menedżer, prezes zarządu PZU  w latach 2007-2015
„Moim zdaniem z przywództwem sprawa jest dosyć prosta – potrzebna jest śmiała wizja, odwaga do zmierzenia się z całym światem, konsekwencja w dążeniu do celu i... pokora. Niestety – cnoty pokory bardzo brakuje ludziom w codziennym życiu, a szczególnie rzadko zdaje się ona występować u przywódców. Prawdziwy lider nie ucieka przed wzięciem osobistej odpowiedzialności. Jest gotowy bronić przyjętej strategii oraz jasno zakreśla sobie granice kompromisu, za którą przestaje już być liderem a staje się wykonawcą cudzych pomysłów.”

PRACA, ROZWÓJ CZY RODZINA - O RÓWNOWADZE, KTÓRA DAJE SIŁĘ DO DZIAŁANIA - Igor Jeliński – prezes zarządu Mieszko SA
Igor Jeliński chciał zostać dziennikarzem, jak jego słynny krewny Jerzy Giedroyc, ale trafił do biznesu. Kierował produkcją części samochodowych, potem farb a teraz słodyczy. Eksponowane i odpowiedzialne stanowiska to ciągła gonitwa, pośpiech, nadmiar pracy, brak czasu... Czy można to wszystko ogarnąć, uporządkować, utrzymać w równowadze, w harmonii? Podczas swojej prezentacji Igor Jeliński podzieli się z uczestnikami swoją receptą na to, jak zachować właściwe priorytety w życiu, jak dobrze zarządzać własnym czasem, tak aby znalazło się w nim miejsce na rodzinę, pracę i realizację pasji.

HR, KTÓRY ZNACIE WŁAŚNIE UMARŁ (Current hr  is dead)   - Federico Tonetti - prezes zarządu LafargeHolcim w Polsce
Początki współczesnej teorii zarządzania zasobami ludzkimi sięgają lat 30. XX wieku. Od tego czasu minęło prawie 100 lat i wyzwania stojące przed firmami, które odnoszą sukcesy w biznesie, całkowicie się zmieniły. W kontekście nowej ery cyfrowej i rewolucji technologicznej, firmy nie tylko walczą o utrzymanie wzrostu i efektywności , ale także borykają się z kulturową transformacją, nową wizją przywództwa i ciągłej gotowości organizacji do zmian. Jak w tej rzeczywistości odnajduje się tradycyjny dział HR? Jaka jest jego rola? Często żadna. Spróbujmy sobie wyobrazić , jak wyglądać będzie przyszłość  współczesnego HR-u i jak uczynić jego rolę w firmie istotną.


Prowadzący

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter – otrzymuj więcej informacji o kongresie
Z