Piotr Krupa

Piotr Krupa

Współzałożyciel i prezes spółki KRUK S.A., zwycięzca prestiżowego konkursu Entrepreneur Of The Year - Przedsiębiorca Roku 2017

O prelegencie

W 1998 r. Piotr Krupa z kolegą ze studiów założył wydawnictwo prawnicze KRUK. Wkrótce dostrzegł niszę rynkową - w Polsce nie funkcjonowały jeszcze firmy, które zajmowałyby się zarządzaniem masowymi wierzytelnościami konsumenckimi. Krupa postanowił zmienić profil działalności spółki i skoncentrować się na branży zarządzania wierzytelnościami. Dziś KRUK S.A. jest liderem rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej. Od 2008 r. KRUK z sukcesem stosuje innowacyjną strategię ugodową wobec swoich klientów, czyli osób zadłużonych - na masową skalę rozkłada spłatę wierzytelności na dogodne raty.

W ciągu 20 lat, z kilkunastoosobowej firmy, stał się międzynarodową grupą finansową, wyspecjalizowaną w szeroko pojętym obszarze zarządzania należnościami. W 2007 roku Grupa rozpoczęła działalność w Rumunii, w 2011 w Czechach i Słowacji. W 2014 r. została założona spółka w Niemczech, a w 2015 r. powstały spółki we Włoszech i Hiszpanii.

Wizjonerskie podejście i biznesowe sukcesy często są dostrzegane przez opiniotwórcze media. Grupa KRUK ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. przyznawany przez "Puls Biznesu" tytuł Giełdowej Spółki Roku w 2014 roku oraz nagrodę w kategorii "Kompetencje Zarządu" w 2017. Pod koniec 2017 roku Piotr Krupa, został zwycięzcą 15., jubileuszowej edycji prestiżowego konkursu Entrepreneur Of The Year - Przedsiębiorca Roku 2017. Jury uhonorowało Piotra Krupę za „stworzenie europejskiego lidera w trudnym sektorze rynku finansowego” oraz „za rewolucyjną zmianę modelu biznesowego, dzięki której firma stała się pionierem nowych rozwiązań w skali międzynarodowej”. W następstwie tej wygranej, Piotr Krupa reprezentował Polskę na światowej edycji tego wydarzenia – World Enterpreneur of the Year w Monaco.

Piotr Krupa od wielu lat angażuje Grupę KRUK do działań w obszarze sponsoringu charytatywnego. KRUK co roku aktywnie włącza się w akcję charytatywną „Bieg Firmowy”, z której dochód przeznaczany jest na leczenie chorych, potrzebujących dzieci. Z inicjatywy Piotra Krupy, Grupa regularnie bierze udział w charakterze sponsora charytatywnego w dorocznym „Koncercie Nadziei", czyli inicjatywy wrocławskiej fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Piotr Krupa wolny czas najchętniej spędza z żoną, dwoma synami i córką. W 2008 roku odkrył też pasję, która odmieniła jego samego i jego życie. Rozpoczął przygotowania do startu w długodystansowych zawodach triatlonowych „Ironman” (3,8 km pływania, 180 km jazda na rowerze i 42,2 km bieg maratoński. Od tego czasu wystartował w 7 imprezach z tego cyklu oraz kilkunastu maratonach.

Wystąpienia

Z