Szymon Ożóg

Szymon Ożóg

Wiceprezes Nationale-Nederlanden PTE, dyrektor ds. inwestycji

O prelegencie

Odpowiada za obszar inwestycji w Nationale-Nederlanden PTE S.A. od 1 lutego 2018 roku. Posiada ponad 19-letnie doświadczenie w pracy na polskim rynku kapitałowym.
W latach 2010-2017 pracował w Haitong Bank S.A. oddział w Polsce, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Biura Maklerskiego (także Dyrektora Biura Analiz) oraz zasiadał w lokalnym Komitecie Zarządzającym banku. Jako Dyrektor, Szymon przyczynił się do osiągnięcia przez Biuro Maklerskie silnej i stabilnej pozycji wśród polskich inwestorów instytucjonalnych, wyróżniając się solidną ofertą usług analitycznych, co zostało docenione w wielu prestiżowych rankingach. Osobiście specjalizował się w analizach sektora finansowego oraz sektora paliw. Uczestniczył wielokrotnie w marketingu raportów analitycznych w kraju i zagranicą.
W latach 2004-2010 Szymon pracował w również w Nationale-Nederlanden PTE S.A gdzie piastował kolejno stanowiska Analityka Akcji, Zarządzającego Portfelem Akcji oraz Starszego Zarządzającego Portfelem Akcji.
Szymon jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (2000 rok) na kierunku Finanse i Bankowość. Posiada licencję Doradcy Inwestycyjnego (nr 159), Maklera Papierów Wartościowych (nr 1709) oraz tytuł Chartered Financial Analyst.
Prywatnie ojciec czwórki dzieci, domator i majsterkowicz oraz wielki fan kite surfingu.

Wystąpienia

Z